Gözens Güvenlik Şirketi Sorumluluğunda Elektrik Kaçağı

Gözens Güvenlik Şirketi Sorumluluğunda Elektrik Kaçağı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.05.2024
A+
A-

Gözens Güvenlik Şirketi Sorumluluğunda Elektrik Kaçağı

İstanbul Havalimanı’nda dış hat uçuşları pasaport ve veri kontrolü işlemlerini yürüten Gözen Security şirketinin personelini Pazartesi sabah saatlerinde elektrik çarptı. Türk Hava Yolları’nın TK3 İstanbul – New York yolcularının işlemlerini yapan personel; Gözen Güvenlik şirketine ait banko/cihazında yaşanan elektrik kaçağı sebebiyle iş kazası geçirdi. Personel, yolcunun pasaport işlemlerini yaptığı sırada patlama sesi duyuldu ve kıvılcım çıktı. Bu sırada personel sol ayağından elektrik akımına kapıldı. Her ne kadar kendini geri çeksede personel sonrasında fenalaştı.

Gözens Güvenlik Şirketi Sorumluluğunda Elektrik Kaçağı

Fenalaşan personel için ilgili vardiyanın amiri olay yerine sağlık ekipleri çağırmak yerine personeli yaklaşık 2 km yürüterek limanda yer alan sağlık merkezine gönderdi. Uzakta yer alan sağlık merkezine personel yürüyerek ulaştı. Havalimanı sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası personel hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı.

Aldığımız bilgilere ve iddialara göre Gözen Güvenlik şirketine ait bankolar ve kabloları sorunlu ve eski ve bu elektrik çarpması ilk defa yaşanan bir durum değil.

Bu olayı duyduğumuzda çok üzüldük ve soruyoruz; daha önce yaşanmış benzer durumlar da göz önüne alındığında çözüm üretilmesi için illa birine bir şey olması mı gerekiyor?!

Aldığımız bilgilere göre Türk Hava Yolları YK Başkanı Ahmet Bolat da konudan haberdar ve olayı takip ediyor.

Süreç ile ilgili olarak Av. Berke Anıl GÜRBÜZ tarafından Melih ARCA’nın yasal haklarının talebi için dava açılmış ve sorumluların cezalandırılması için Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Olay mağdurunun ismi Melih Arca. Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur ve bu gibi durumların tekrarlanmaması için gerekli önlemler alınır.

Kaynak.Av.Berke Gürbüz ve Melih Arca

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.